Teretulemast lugema kirjandusblogi!

Miks kirjandusblogi ja mitte lugemisblogi, raamatublogi vms? Sest minu plaan pole rääkida raamatutest, mida olen hiljuti lugenud (võimalik, et tuleb muuhulgas juttu ka neist), vaid kirjandusteemadest üleüldiselt.

Olen aastate jooksul avastanud, et üks nauditavamaid asju minu elus on koos parima sõbranna Liinaga veiniklaasi taga maailma paika panemine. Varem või hiljem jõuame ikka otsapidi raamatute juurde ning meie jututeemad varieeruvad loetud kirjanduse arvustamisest kuni probleemideni, mis on üles kerkinud seoses enda loomeprotsessidega. Oleme mõlemad olnud juba mõnda aega sahtlisse kirjutajad ja mis seal salata – mõned asjad on sahtlist ka avalikkuse ette jõudnud. Erinevaid küsimusi on selle käigus ette tulnud oi kui palju! Millest kirjutada? Kuidas valida raamatule pealkirja? Kas avaldada? Kuidas luua huvitavaid ja usutavaid karaktereid? Kuidas vältida raamatu tegevustikus loogikavigu? Jne, jne. Raamatute lugemine on siinkohal suureks abiks: head raamatud õpetavad, kuidas kirjutada, halvad raamatud näitavad, millistest vigadest tasub hoiduda.

Seega, tahaksin kokkuvõttes rääkida nii raamatute lugemisest kui ka kirjutamisest. Vast ongi siinkohal sobilik lõpetada esimene, tutvustav blogisissekanne tsitaadiga klassikult:

“Romaani kirjutamiseks on kolm reeglit. Kahjuks ei tea keegi, mis need on.”

William Somerset Maugham