Cynthia MacGregor – “Kui suureks kasvan, hakkan kirjanikuks”.

Kirjastus Koolibri, 2007, 87 lk.

“Kui suureks kasvan, hakkan kirjanikuks” on sündinud suures osas tänu loovkirjutamise kursusele, mida autor luges oma tütre keskkoolis. Eeskätt on see lühike ja kokkuvõtlik raamatuke mõeldud algajale kirjanikuhakatisele ning annab ülevaate erinevatest kirjutamisviisidest, alates ilukirjandusega ja lõpetades reklaamide ja ajaleheartiklitega.

Mulle isiklikult see raamat väga midagi ei pakkunud, üsna palju oli mõttetut ballasti. Mõned nõuanded noppisin välja, aga üldmulje jäi pisut pealiskaudseks. Tõsi küll – ma pole ilmselgelt ka sihtgrupp.

Autor ise nimetab raamatut “interaktiivseks”, mis tähendab, et iga peatüki juures on praktilised harjutused. Need peaks siis justkui aitama oma kirjutamisoskust lihvida. Võib-olla aitavadki. Ma ise oleks eelistanud, et keskendutakse ühele žanrile ja minnakse sellesse sügavuti, aga samas – võimalik, et raamat ongi täpselt sellisena mõeldud ehk siis pool raamatut algtõed ilukirjanduse kohta ja seejärel väga pealiskaudsed nopped erinevatest kirjutamisstiilidest nagu paroodia, luule, loosungid, arvustused jms.

Kokkuvõttes soovitaksin seda raamatut vast teismelisele kirjutamishuvilisele, kuigi sellise vanuse jaoks tunduvad mõned harjutused jällegi üsna keerulised. Raske öelda, kes see täpne sihtgrupp siis olema peaks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s