Tere tulemast lugema kirjandusblogi!

Miks kirjandusblogi ja mitte lugemisblogi, raamatublogi vms? Sest minu plaan pole rääkida ainult raamatutest, mida olen hiljuti lugenud, vaid kirjandusteemadest üleüldiselt.

Olen aastate jooksul avastanud, et üks nauditavamaid tegevusi minu elus on koos parima sõbranna Liinaga veiniklaasi taga maailma asjade paika panemine. Varem või hiljem jõuame muidugi otsapidi raamatute juurde ning meie jututeemad varieeruvad loetud kirjanduse arvustamisest kuni probleemideni, mis on üles kerkinud seoses enda loomeprotsessidega. Oleme mõlemad olnud juba mõnda aega sahtlisse kirjutajad ja mis seal salata – mõned asjad on sahtlist ka avalikkuse ette jõudnud. Erinevaid küsimusi on selle käigus ette tulnud oi kui palju! Millest kirjutada? Kuidas valida raamatule pealkirja? Kas avaldada? Kuidas luua huvitavaid ja usutavaid karaktereid? Kuidas vältida raamatu tegevustikus loogikavigu? Jne, jne. Raamatute lugemine on siinkohal suureks abiks: head raamatud õpetavad, kuidas kirjutada, halvad raamatud näitavad, millistest vigadest tasub hoiduda.

Seega, kokkuvõtteks vōib vist öelda, et tahaksin värskeltloodud blogis rääkida nii raamatute lugemisest kui ka kirjutamisest. Kui kellelegi veel need teemad huvi pakuvad, on rõõm ainult minupoolne. Vast ongi siinkohal sobilik lõpetada esimene, tutvustav blogisissekanne tsitaadiga klassikult:

“Romaani kirjutamiseks on kolm reeglit. Kahjuks ei tea keegi, mis need on.” William Somerset Maugham

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s